Навчальні матеріалиПоради батькам

10 причин віддати свою дитину займатись карате

Чому саме карате? Тому, що у філософії цього напрямку немає насильства і нападу. Тільки захист і фізична витривалість. Адже не дарма люди, які практикують карате, і в 90 років мають гарну фізичну форму.

Карате для дітей має особливе значення:

1.Заняття карате розвивають інтелект.
Доведено, що під час занять розвиваються розумові здібності: концентрація, пам’ять, увага і логічне мислення. Вивчаючи ката, зв’язки, дитина вчиться просторово мислити, запам’ятовувати форму, думати швидко, діяти оперативно.

2.Спортивні заняття виховують волю та дисципліну.
Тут потрібні витривалість і завзятість. Діти вчаться правильно організовувати свій час, встигати в короткий термін зробити максимум корисних справ, бути організованими, мобільними, відповідальними і цілеспрямованими.

3.Карате має велике значення для формування характеру.
Змагання стануть невід’ємною часткою життя маленького спортсмена, тому виховання спортивного духу, терпіння, самостійності, загартування сили волі, вміння не пасувати перед труднощами, віри в свої сили відбувається в процесі тренувань.
Під час занять дитина вчиться терпіти фізичний біль, відточує техніку бойових прийомів, тим самим підвищуючи свої шанси стати переможцем на змаганнях. Діти – каратеки завжди оптимісти, саме такий настрій допомагає їм перемагати в будь – якій ситуації.

4.Карате – не тільки бойове мистецтва, але і філософія.
“Бойові мистецтва починаються і закінчуються ввічливістю” (Масутацу Ояма). Мета занять – це не сила, а вдосконалення, не тільки фізичне, а й духовне. Виховання в дусі японських воїнів навчить не лізти в бійку, уникати застосування сили в конфліктах, поважати старших, цінувати те, що маєш, шанувати сім’ю, направляти енергію в потрібне русло, керувати емоціями. Людяність, допомога ближньому, співпереживання, вміння програвати, честь і дружба, слухняність та дисципліна – ці якості знадобляться дітям не тільки в карате, але і в житті.

5.Заняття карате – це здоровий спосіб життя.
Займаючись карате, дитина стає більш спортивною, здоровішою, міцнішою і впевненішою в собі. Діти – каратеки мають гарну гнучкість і розтяжку, сильні м’язи. Завдяки заняттям вони стають спокійними та врівноваженими, накопичується сила, а значить підвищується опірність організму інфекціям, тобто відбувається зміцнення імунної системи.

6.Карате – це контроль.
Ноги, руки, спина і голова – все має працювати злагоджено. По мірі зростання досвіду, дитина буде вчитися робити більш складні комбінації та кидки. Все це гарантовано поліпшить її рефлекси і координацію.

7.Карате – це більше, ніж єдиноборство.
В процесі вивчення карате, по мірі накопичення досвіду, діти будуть вчити біомеханіку людини, комбінацію технік, зв’язки, багато японських слів і термінів.

8.Карате – це навички самооборони.
Знання, отримані в залі, не повинні виходити за його межі, за винятком самооборони. Вміння знаходити рішення в стресових ситуаціях, сильний характер, воля до перемоги допоможуть, при необхідності, захистити себе та своїх близьких.

9.Карате об’єднує.
Як добре, коли у дитини багато друзів! А якщо дітей об’єднує такий спільний інтерес як заняття карате, то можна сподіватися, що ця дружба на довгі роки. Спільні заняття спортом неймовірно зближують дітей, підвищують інтерес до занять, вчать працювати в команді, розвивають навички спілкування та співпраці.

10.Карате – це додаткові можливості в майбутньому.
Ми не можемо зазирнути в майбутнє та передбачити, якою дорогою підуть наші діти, але ми можемо забезпечити їм найкращі умови для розвитку зараз. Карате обов’язково відкриє перед дітьми безліч можливостей реалізувати себе, побачити нові міста та країни, подарує яскраві зустрічі та спілкування з талановитими та непересічними людьми.

Хай щастить!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *