Навчальні матеріалиНовини

Чи варто відпочивати від спорту влітку

Літо – це прекрасна пора вітамінів і свіжого повітря, купання і прогулянок. Все це вкрай необхідно для гармонійного і правильного розвитку дитини.

З початком літніх канікул батьки часто задають питання, чи варто дитині робити канікули в спортивних секціях та клубах так само, як в школі чи дитячому садку. Однозначно можна сказати, що довго відпочивати від спорту не корисно.

 

Наведемо 5 дуже важливих аргументів на користь активного літа:

• У дітей виробляється багато енергії, особливо влітку, яку їм необхідно витрачати;

• Діти мають біологічну потребу в русі, яку не можна обмежувати;

• Влітку діти продовжують активно рости, в цей час їм необхідне фізичне навантаження для гармонійного розвитку;

• За три місяці літнього відпочинку дитина втрачає спортивну форму та навички, на оволодіння якими вона витратила цілий рік. Окрім цього, активний ріст організму, збільшення зросту та ваги, затвердіння м’язів ускладнить процес відновлення сили, витривалості, гнучкості, координації.

• Відсутність активних тренувань влітку сформує у дитини звичку до пасивного проведення часу, надмірного захоплення ґаджетами. Після такого відпочинку відновитися у вересні дитині буде дуже складно.

В той же час, відпочинок від спортивних занять дітям звичайно потрібен. Але  більше двох тижнів не рекомендується. За цей час дитина цілком встигне набратись нових сил, які тільки покращать її спортивну форму, оскільки м’язи добре відпочинуть.

Канікули більше двох тижнів призводять до втрати фізичних навичок.

Якщо у період вересень-травень дитина не тільки займається спортом для загального розвитку, а й активно бере участь у спортивних змаганнях, то тривалий відпочинок може негативно вплинути на подальші результати спортсмена.

Крім цього, літо вважається  кращим періодом  для тренувань, оскільки діти вільні від шкільних занять, в них більше часу та сил.

Також, літо – чудова пора для різноманітних спортивних захоплень на свіжому повітрі для усієї родини: катання на велосипеді, роликах, самокаті, ігри з м’ячем, бадмінтон, плавання та багато іншого. Адже регулярні заняття спортом зміцнюють  імунітет, стимулюють ріст, покращують настрій та самопочуття, а також сприяють розвитку інтелекту.

Тому не відкладаємо тренування на вересень- починаємо прямо зараз!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *