Карате

Карате – бойове мистецтво, що розвинулося з рукопашних китайських бойових мистецтв цюань-фа та мистецтв островів Рюкю. Багато хто вважає батьківщиною карате Японію, але всупереч цій думці цей вид бойових мистецтв зародився в Китаї, тільки потім потрапивши на острів Окінава його почали називати “карате”, що значить “китайська рука”.
Заснував його майстер Тедзюн Міягі (1888 – 1953). Умовною датою заснування можна вважати 1926 рік, коли разом із ще трьома майстрами Міягі відкрив Клуб Карате, де велика увага приділялася не тільки фізичним тренуванням, а й розвитку сили розуму, духу, етики повсякденного життя. На сьогодні це один із найбільш поширених видів бойових мистецтв, присутніх у світі.

Годзю-рю – стиль Окінавського карате, який містить елементи м’якої та жорсткої технік. Годзю-рю це стиль, в якому основою є використання внутрішньої енергетики людини. В карате годзю-рю лежить техніка ближнього бою, яка містить в собі удари колінами, ліктями, захоплення і боротьбу в партері та кидкову техніку.

У годзю-рю карате існує 10 кю (учнівських ступенів) та 10 данів (майстерських ступенів). Система кю/данів – це оцінка майстерності учня існує кю з великим числовим значенням (наприклад, 9-те кю), що розвивається у напрямку зменшення кю зі зниженням числового значення. Прогрес данів має зворотній напрямок від 1-го дану (шодан, або «початковий дан») до збільшення ступенів.

В «споконвічному» Окінавському карате існувало лише п’ять поясів, кольори яких пояснювалися таким чином:
– білий — новачок тільки приступив до занять;
– жовтий — учень, який довго освоював базові техніки та при цьому попотів (пояс ставав жовтим саме від поту);
– червоний — учнівський пояс, учень має право брати участь в поєдинках (пас червонів від крові, пролитої на тренуваннях);
– коричневий — пас впевненого учня, який вже зовсім рідко пропускає удари
(кров застигає і набуває коричневого кольору);
– чорний — пояс майстра, почорнілий від бруду і крові з плином часу.

Нині в годзю-рю карате існують такі кольори пасів:
– білий (10 кю),
– жовтий (9 кю),
– помаранчевий (8 кю),
– зелений (7-6 кю),
– синій (5-4 кю),
– коричневий (3-1 кю),
– чорний (1-10 дан).

Сенсей

Куліш Сергій

Інструктори

Тарасюк Олександр,
Куліш Ольга,
Ярмольчук Микола,
Занозовський Олександр,
Лаврінов Олексій,
Садовник Оксана.

Головний зал: м. Рівне, вул. Київська 36
Додатковий зал: м. Рівне, вул. Гагаріна 39а
Додатковий зал: м. Рівне, вул. С. Петлюри 1
Тел.0979791481