Цигун


Цигун – комплекс вправ, який за основу має цілісне сприйняття людини та включає в себе три складові: фізичну, енергетичну і духовну. Цей підхід є традиційним для психічного та фізичного самовдосконалення в Китаї і має назву “Оздоровчий Цигун”.
Гімнастика оздоровчого Цигун базується на концепції гармонійного та щасливого життя, яке наповнене глибокою духовною психологією і спирається на турботу не тільки про тіло, а й про душу людинии. Дуже важливо відразу зрозуміти принцип дії цієї методики: ставитися до гімнастики Цигун потрібно як до виду мистецтва, а не спорту.
Зазвичай, починають займатися Цигун ті люди, які схильні до простудних захворювань. Нині по всьому світу починають використовувати дихальну гімнастику Цигун для профілактики захворювань органів дихання.
Найбільш популярним Цигун є у Китаї. Засновником найбільшої у світі Всекитайської асоціації Чжун Юань Цигун є Сюи Минтан. Сюи Минтан вважає, що гімнастику Цигун можна позначити одним словом, по-англійськи – bliss, а по-українськи – благодать, блаженство і щастя одночасно. Цей термін означає щастя, яке тільки можливо. Це світ блаженства та щастя, яке є всередині вас, у вашому серці. У цьому світі не можна перебувати і не можна переміститися в нього. Він – у вас. Сюи Минтан є автором багатьох книг, в яких розповідає про гімнастику Цигун, але водночас він говорить, що цьому неможна навчитися в книгах, це є мистецтво, яке передається «з рук в руки» досвдченим інструктором.
Гімнастика Цигун – це проста наука про життя, яка не має релігійного нахилу та ідеологічної цілі. Це просто шлях до пізнання, який допомагає людині знайти себе та відчути свою внутрішню енергію.