КаратеНавчальні матеріалиНовини

Кенджитсу – мистецтво фехтування мечем

Японське мистецтво фехтування мечем.

Зародилося близько 1200 років тому, з появою класу воїнів.

Під ним розуміють усю сукупність історичних і сучасних технік використання меча, які існували чи існують досі у Японії. Кенджитсу робить акцент, насамперед на практичності конкретних методів і прийомів використання меча.

Японське фехтування походить від китайських технік володіння холодною зброєю, які поширилися у Японії у VI-VII століттях. До XVII століття кенджитсу поступалося популярністю луку зі стрілами, списам і рушницям, оскільки мечі як зброя нападу рідко використовувалися у битвах. Лише з настанням мирного періоду Едо – меч став «душею самурая», оскільки носити військовикам інше озброєння окрім меча було заборонено центральною владою.

З XVII по XIX століття з’явилася велика кількість шкіл фехтування. Серед них особливо популярними були Сінкаґе-рю роду Яґі, Сінто-рю р, Нітен ічі-рю з району Хього та інші.

У зв’язку з тим, що у сучасній Японії використання справжніх мечів заборонене законом, тренування з фехтування проводять на дерев’яних мечах. Оскільки спортивне кендо витіснило бойові техніки володіння мечем, сьогоднішнє кенджитсу має дуже мало послідовників.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *