Новини

Навчально-атестаційний семінар з Годзю-рю карате

28–30 грудня в Клубі «Білий Лотос» був проведений навчально–атестаційний семінар з Годзю–рю карате. Цей триденний інтенсив спрямований на розвиток Годзю–рю карате, підвищення майстерності, технічного рівня спортсменів та підготовку до атестації з Годзю–рю карате.

Що ж це таке – атестація в карате?

Одним з основних методичних постулатів карате є поступовість. Неможливо навчити каратеку складним технікам, поки він не навчиться виконувати більш прості на достатньо якісному рівні. Для оцінки та визначення рівня, на якому знаходиться учень, проводяться атестація (іспит) та присвоєння пасів (КЮ – грейдінг). Як правило, кваліфікаційна атестація проходить двічі на рік.
Оскільки складовими частинами карате Годзю-рю є: базова техніка (кіхон), формальні комплекси (ката) та застосування знань на практиці (куміте), то іспит фактично поділяється на три частини, кожна з яких оцінюється окремо. Для того, щоб успішно скласти іспит, необхідно отримати залік з усіх трьох розділів. Під час іспиту на наступний КЮ перевіряється не тільки техніка, яка потрібна на даний КЮ, але й попередня. Наприклад, претенденту на 6 КЮ потрібно продемонструвати знання техніки, ката й теорії з 10 по 6 КЮ. Таким чином, обсяг знань, що перевіряються, з кожним разом збільшується. Окрім цього, в усній формі може перевірятися знання теорії та філософії карате.
Учень, який успішно здав усі тести, отримує сертифікат, де вказана ступінь його майстерності (КЮ), запис у Будо-паспорті та право носити пас відповідного кольору.

Саме підготовці до атестації і був присвячений семінар під керівництвом сенсея Сергія Андрійовича Куліша (4 ДАН годзю-рю карате). 65 спортсменів Клубу «Білий Лотос» протягом двох днів опановували нові знання, відточували техніку, підвищували свою майстерність, а в останній день семінару мали можливість перевірити свої вміння. Досвід нашого сенсея, яким він щедро ділиться зі своїми вихованцями, допоміг зробити цей семінар насиченим, цікавим та продуктивним. Участь у такому семінарі дала можливість учням стати більш самостійними та рішучими, отримати безцінний досвід, перевірити свої можливості, показати на що вони здатні, застосовуючи на практиці отриманні знання.
Усіх наших спортсменів щиро вітаємо з новими досягненнями та перемогами!!!

І пам’ятайте: щоб дійти до мети, потрібно, перш за все, йти.
(Оноре де Бальзак)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *