КаратеНавчальні матеріали

В чому особливість стилю “Годзю-рю”

Стилі почали виникати ще за часів появи карате в Японії, адже кожен видатний майстер бачив його по-своєму, формував свої принципи та методики.
Загалом, розрізняють більше 200 різних стилів та шкіл карате.
Саме через направлення на реальний поєдинок та високу практичну ефективність одним із основних окінавських стилів карате є стиль Годзю-рю, що поєднує комбінації жорсткої та м’якої техніки. Цей стиль заснований у 1920-х роках Сенсеєм Теджуном Міягі (1888р. – 1953р.).
Слово «Годзю-рю» складається із двох протилежних слів: «Го» – тверде, «Дзю» – м’яке, що схоже на поняття «Інь-янь».
Особливістю Годзю-рю є те, що використовується внутрішня енергетика людини. В основі карате Годзю-рю лежить техніка ближнього бою, що включає в себе удари ліктями, колінами, захоплення та боротьбу в партері, що допомагає застосовувати цей стиль в обмеженому просторі (ліфт, транспорт тощо). Цей стиль поєднує високі стійки, пластичні переходи та відводячі блоки з потужними прямими ударами та активним захистом.

Однією з найважливіших частин тренувань в карате Годзю-рю є тренування з вагами та з використанням «народних» предметів. Теджун Міягі заохочував і розвивав тренування на силу, так як вважав, що багатьом молодим окінавцям, при гарній рухливості не вистачало сили та ваги. Стверджувалося, що найголовніше в каратиста, який працює із вагами – ноги, зокрема стегна, а також поперек, а не плечі, груди або руки.

На відміну від сучасного спортивного карате, цей стиль має високу енергетичну спрямованість та бойову ефективність.
Кожен, хто хоче ефективно використовувати техніку Годзю-рю, повинен практикувати 7 основних принципів:
– ПОЗИЦІЯ – правильне виконання стійок;
– БАЛАНС – постійний контроль рівноваги та ПОЗИЦІЇ;
– КООРДИНАЦІЯ – контроль ПОЗИЦІЇ та БАЛАНСУ при виконанні технік;
– ФОРМА – правильне виконання рухів;
– ШВИДКІСТЬ – швидке виконання техніки без погіршення ФОРМИ;
– СИЛА – покращення ефективності техніки без погіршення ФОРМИ та зниження ШВИДКОСТІ;
– ВІДОБРАЖЕННЯ – досягання такого стану, коли техніка стає природнім рухом, про який ви не задумуєтесь та при виконанні якого зберігаються всі шість вище перерахованих принципів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *