Навчальні матеріалиФізична підготовка

Як правильно готувати свої м‘язи до тренування?

Хороший розігрів із розтягуванням готує спортсмена (як фізично, так і морально) перед тренуванням. Також існує думка, яку підтверджують наукові дані, що кардіо розминка із подальшим розтягуванням збільшує продуктивність тренування та перешкоджає травмуванню.

Традиційно спортсмени використовують три типи розтягувань:

  • статичне розтягування – засноване на утриманні розтягуючого положення. Це означає, що ви розтягуєтесь наскільки це можливо і після цього утримуєте дане положення.
  • динамічне розтягування – задіює рухомі частини тіла і поступово збільшує глибину руху, швидкість руху або обидва показники. Динамічне розтягування складається із контролюючих махових рухів рук та ніг, які обережно приводять вас до межі нормального діапазону рухів.
  • балістичне розтягування – базується на коротких рухах з відбивом, які змушують наш тулуб, руки та ноги виходити за межі дозволеного діапазону рухової активності. Цей вид розтягування вважається не дуже корисним і призводить до травм. Адже, замість розслаблення ваші м‘язи напружуються.

Що ж краще?

Більшість людей вважають, що розтягування – це виключно для збільшення гнучкості. Це є правдою щодо статичного розтягування, але не всі знають, що динамічне розтягування покращує спритність, швидкість, силу та міцність м‘язів.
Отже, якщо ви хочете збільшити гнучкість, то вам краще використовувати статичне розтягування. Якщо ж ви хочете покращити свої спортивні результати, то вам краще використовувати динамічний стрейтчинг.
Висновок: аеробний розігрів із подальшим динамічним розтягуванням – найкращий спосіб підготувати свої м‘язи до тренування!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *