Навчальні матеріалиПоради батькам

Змагання у системі підготовки спортсмена.

Змагання. Навіщо вони дитині? Що це? Стрес чи розвиток? В чому їх користь?

Змагання – невід’ємна частина занять спортом, одна з форм соціалізації дітей, потужний фактор підготовки дитини до успіху в сучасному житті.

Складно заперечити необхідність того, що розум і тіло потрібно тренувати. Але ж як перевірити й оцінити результат? Саме змагання допомагають перевірити можливості дитини, оцінити рівень підготовки, навчити самопрезентації. Змагання – це можливість отримати новий досвід подолання труднощів, це розвиток дисципліни, комунікативних навичок, стресостійкості. Це задоволення від перемоги та вміння приймати себе переможеного.
Участь у змаганнях допомагає виховати такі важливі риси характеру як наполегливість, сміливість, впевненість у собі, здорове чистолюбство, вчить критично дивитись на себе.

Змагання – це не тільки підсумок підготовки на тренуваннях, але й дієвий засіб психологічного розвитку дітей. Емоційні переживання, накал пристрастей, командна та особиста відповідальність за результат, бойовий настрій, спортивний азарт, спортивна честь, почуття спортивної гордості – все це можливо відчути лише на змаганнях! Спорт. змагання впливають на розвиток мотивації спортсмена. Медалі, спортивні звання та інші стимули впливають на формування особистості. І тут одне з головних завдань – вироблення правильної реакції на успіх чи невдачу. Потрібно орієнтувати дитину на перемогу, але не в контексті “ти повинен”, “перемога любою ціною”, а в контексті “я в тебе вірю”, ” ти для мене найкращий”. Дитину потрібно хвалити за докладені зусилля для досягнення мети, а не за медаль чи місце на п”єдесталі, за проявлену волю до перемоги. Підтримувати, підбадьорювати, хвалити і обов’язково вчити достойно програвати, а також з повагою відноситись до перемог суперника.

Будьте готові до того, що участь у змаганнях потребує моральних та матеріальних затрат з вашого боку. Але змагання – це розвиток, це – КРОК ВПЕРЕД!
Хай щастить!

[Best_Wordpress_Gallery id=”14″ gal_title=”foto”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *